Technologia budowy domów drewnianych.

Technologia budowy domu drewnianego z bali to proces, którego ostatecznym celem jest spełnienie marzeń tych, którzy pragną mieć piękny, bezpieczny oraz odporny na warunki atmosferyczne i upływ lat dom. Drewno jest w tym przypadku najważniejszym elementem budowy, a także produktem zapewniającym dodatkowe walory wizualne. Budowane przez nas domy zazwyczaj powstają z płazów, które w przeważającej części procesu budowy są pasowane i obrabiane ręcznie. Bardzo istotne jest doświadczenie ekipy zajmującej się tego typu budową. Drewno, zanim stanie się wizytówką naszego domu, po przetarciu poddawane jest sezonowaniu, suszeniu oraz impregnowaniu, przez co staje się odporne na warunki atmosferyczne, owady i grzyby.

Szczegółowe informacje techniczne
Oferujemy wykonawstwo domów oraz garaży drewnianych w technologii bali drewnianych
i płazów o następujących parametrach:
  • bale profilowane lite o grubości 40mm, 60mm, 90mm; wysokości 185mm
  • bale profilowane warstwowo klejone o grubości 115mm, 155mm; wysokości 225mm
  • płazy o grubości 160-200mm, wysokości 320-350mm z mszeniem pomiędzy belkami

Ściany z bali są ocieplane od wewnątrz wełną mineralną. W zależności od grubości bala i indywidualnych preferencji Klienta grubość izolacji wynosi od 100 do 200 mm.

Bale wykorzystywane do budowy n naszych domów drewnianych wykonywane są z najlepszej jakości drewna świerkowego, pozyskiwanego z pobliskich terenów górskich, a także z drewna importowanego z Niemiec oraz krajów skandynawskich, gdzie panujący ostry, chłodny klimat pozytywnie wpływa na jakość pozyskiwanego surowca. Jest ono mniej podatne na pękanie oraz wypaczenia, co niewątpliwie jest atutem w przypadku budowy domów z bala.

Partnerzy
Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis spełniał jak najlepiej oczekiwania naszych Klientów. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

Akceptuję, zamknij komunikat
tel. 510-231-542 biuro@stbud.pl www.STbud.pl Domy drewniane z bali © 2014 Google